default

O Fundacji

Misją Fundacji im. ks. Prof. Ryszarda Rumianka jest kształtowanie pięknej, mądrej, dobrze wykształconej i gotowej do w pełni świadomego i odpowiedzialnego dorosłego życia polskiej młodzieży.

Pomagamy osobom narażonym na marginalizację – chorym, niepełnosprawnym, starszym i niedostosowanym społecznie. Fundacja pragnie włączyć się w kształtowanie silnej i zdrowej rodziny, mającej największy wpływ na wychowywanie polskich dzieci. Wierzymy że dobrostan i rozwój polskich rodzin to najszybsza droga do sukcesu i powodzenia naszej Ojczyzny.

Uważamy za naszą misję zachowanie i rozpowszechnianie dorobku naszego Patrona – tak aby pamięć o Księdzu Rumianku i jego działalności trwała i była pożytecznie wykorzystywana.