Z wizytą w Muzeum Wojska Polskiego

Lato z „Rumiankiem”

Na początek okresu wakacyjnego Fundacja przygotowała dla swoich najmłodszych podopiecznych cykl jednodniowych wycieczek, których celem była promocja aktywnego, zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Wakacje z Fundacją!

Pierwsze dni po zakończeniu roku szkolnego zostały poświęcone na odwiedziny między innymi Muzeum Wojska Polskiego, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej na ternie naszej dzielnicy przy ulicy Chrościckiego oraz Pikniku „Bądź bezpieczny w mieście” inaugurującego akcję Lato w Mieście.

Nasi podopieczni mieli okazję poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz nauki a także zrozumieć na czym polega praca strażaka oraz policjanta. Stało się to możliwe dzięki piknikowi „Bądź bezpieczny w mieście” organizowanego na Warszawskiej Agrykoli, podczas którego podopieczni poznali tajniki pracy służb ratowniczych stolicy – w tym oczywiście pojazdów ratunkowych! Skorzystaliśmy również z możliwości szkolenia z podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej a także głównej atrakcji pikniku jaką była wspinaczka na linie po budowanej z plastikowych skrzyń wieży!

Walka ze swoimi słabościami!

Z kolei wizyta w Warszawskim Muzeum Wojska Polskiego była niezwykłą przygodą, która wniosła do ich rozwoju niezwykle wiele wartościowych treści poprzez aktywną zabawę. Właśnie na taką formę pracy stawia Fundacja. Stworzenie podopiecznym optymalnych warunków do poznawania nowych rzeczy oraz szukania pasji uważamy za nasz priorytet. Dzieci poprzez zwiedzanie wnętrz pojazdów Polskiego Wojska – zarówno tych lotniczych jak lądowych – oraz projekcję unikalnych filmów na temat narodowych sił zbrojnych,  miały wyjątkową okazję na poważne potraktowanie tematu w sprzyjającej i zachęcającej do pracy atmosferze.

Mali pancerni ;)

Relacje wideo z opisanych wydarzeń dostępne na naszym profilu na portalu Facebook.com! KLIKNIJ TUTAJ!